HISTORIE FIRMY

1992 srpen

ustavující valná hromada a zápis do obchodního rejstříku, firmu zakládá rodina Krsů - otec a dva synové. Firma dostává jméno 3K po svých zakladatelích.

1992 říjen

namíchaný první šampon kopřiva v množství cca 10 l

1992 listopad

první pronajaté prostory v Kárově u Dolních Břežan v místě bývalé vinárny. Do provozovny vede 10 schodů, které se musejí zdolávat se všemi surovinami i hotovým zbožím. Výroba se rozbíhá na jednoduchém plnícím stroji na spádovém principu.

1993 únor

přijmutí prvních dvou pracovnic a zahájení pravidelné výroby 4 druhů šamponů

1993 září

výroba se rozrůstá a bývalá vinárna nestačí a tak následuje stěhování do větších prostor v Libni u Dolních Břežan

1993 listopad

sortiment zahrnuje závratných 20 položek, přecházíme na pístové plnící stroje

1995 leden

prostory opět nestačí a hlavně nevyhovuje nejistota pronájmu a tak kupujeme vlastní objekt bývalého hostince hned u Vltavy před Měchenicemi u Prahy. Výrobu se podaří přestěhovat do připravených prostor přes víkend bez jakéhokoliv přerušení. Sortiment obsahuje cca 30 položek.

2000

zahajujeme výrobu krémů a tělových mlék. Spouštíme naše první www stránky.

2001

přistavujeme novou skladovou halu vybavenou regály s cca 250 paletovými místy

2002 srpen

velké povodně přežíváme poměrně dobře, s ohledem že jsme pouhé dva metry na hladinou Vltavy. Rozvodňuje se jen náš “malinkatý“ potok, který zaplaví celý pozemek a z lesa nám přiveze cca 30 Tater kamení. Zůstáváme několik dní odříznutí od světa.

2010

Poprvé se v našem sortimentu objevuje kosmetika s obsahem konopného oleje. Nejdříve byl představen Konopný krém v tubě a poté i Konopné tělové mléko. Jedná se o kosmetiku se zaměřením na problematickou a citlivou pleť.

2011

Novinkou v našem sortimentu jsou bylinné balzámy Herbavera. Zejména Koňský balzám s konopím a Koňský balzám hřejivý si získaly mezi spotřebiteli velkou popularitu.

2012

Po velkém úspěchu s koňskými balzámy rozšiřujeme řadu o Balzám na unavené nohy a zahajujeme výrobu Konopné a Měsíčkové vazelíny, které se hned řadí mezi naše nejprodávanější výrobky. Dalším výrobkem na pomezí kosmetiky a lékárenských výrobků je Konopné psí sádlo, které je výborné na masáž hrudníku při nachlazení. Začínáme se pravidelně účastnit kosmetických veletrhů v Praze Letňanech a Holešovicích

2013

Zahajujeme výrobu pleťových krémů, z počátku Vanilkový a Čokoládový krém s konopím, poté po velké poptávce rozšiřujeme o Granátové jablíčko a tradiční Mandlový krém. Do stejného designu navrhujeme i řadu tělových mlék s vylepšenou recepturou a do nového obalu

2014

Dosahujeme obrovského úspěchu v anketě 4000 spotřebitelů o nejlepší novinku roku 2014, kdy s pleťovými krémy vyhráváme kategorii péče o pleť. Dále zahajujeme výrobu šesti druhů masážních olejů, kterými nově začínáme více oslovovat lázně, maséry a kosmetičky.

2015

Na trh přicházíme s unikátem, který nikdo jiný nemá. Jedná se o Slivovicové mazání, tj. to nejlepší z Koňských balzámů doplněné o pravou Valašskou slivovici pro masáž svalů, zad, kloubů a jiných neduhů. O spojení tradičního „valašského penicilinu“ a kaštanu s kostivalem je veliký zájem. Dále jako jediní na trhu vyrábíme kabelkové balení Čistícího gelu na ruce antibakteriálního s přísadou našeho oblíbeného konopného oleje. V současné době máme konopný olej ve více než polovině našeho sortimentu.