HISTORIE FIRMY

1992 srpen

Ustavující valná hromada a zápis do obchodního rejstříku, firmu zakládá rodina Krsů - otec a dva synové. Firma dostává jméno 3K po svých zakladatelích.

1992 říjen

Namíchaný první šampon kopřiva v množství cca 10 l. Kosmetická řada produktů firmy dostává název HERBAVERA. Vychází z latinského Herba - bylina , vera - pravdivý, opravdový. Název má potvrzovat, že kosmetika obsahuje skutečné bylinné výtažky. HERBAVERA ovšem neznamená, že se jedná o čistě bylinnou kosmetiku, rádi používáme ověřené látky syntetického původu doplněné kvalitními bylinnými výtažky, oleji a silicemi.

1992 listopad

První pronajaté prostory v Kárově u Dolních Břežan v místě bývalé vinárny. Do provozovny vede 10 schodů, které se musejí zdolávat se všemi surovinami i hotovým zbožím. Výroba se rozbíhá na jednoduchém plnícím stroji na spádovém principu.

1993 únor

Přijmutí prvních dvou pracovnic a zahájení pravidelné výroby 4 druhů šamponů

.

1993 září

Výroba se rozrůstá a bývalá vinárna nestačí a tak následuje stěhování do větších prostor v Libni u Dolních Břežan

.

1993 listopad

Sortiment zahrnuje závratných 20 položek, přecházíme na pístové plnící stroje

.

1995 leden

Prostory opět nestačí a hlavně nevyhovuje nejistota pronájmu a tak kupujeme vlastní objekt bývalého hostince hned u Vltavy před Měchenicemi u Prahy. Výrobu se podaří přestěhovat do připravených prostor přes víkend bez jakéhokoliv přerušení. Sortiment obsahuje cca 30 položek.

2000

Zahajujeme výrobu krémů a tělových mlék. Spouštíme naše první www stránky.

2001

Přistavujeme novou skladovou halu vybavenou regály s cca 250 paletovými místy

.

2002 srpen

Velké povodně přežíváme poměrně dobře, s ohledem že jsme pouhé dva metry na hladinou Vltavy. Rozvodňuje se jen náš “malinkatý“ potok, který zaplaví celý pozemek a z lesa nám přiveze cca 30 Tater kamení. Zůstáváme několik dní odříznutí od světa.

2010

Poprvé se v našem sortimentu objevuje kosmetika s obsahem konopného oleje. Nejdříve byl představen Konopný krém v tubě a poté i Konopné tělové mléko. Jedná se o kosmetiku se zaměřením na problematickou a citlivou pleť.

2011

Novinkou v našem sortimentu jsou bylinné balzámy Herbavera. Zejména Koňský balzám s konopím a Koňský balzám hřejivý si získaly mezi spotřebiteli velkou popularitu.

2012

Po velkém úspěchu s koňskými balzámy rozšiřujeme řadu o Balzám na unavené nohy a zahajujeme výrobu Konopné a Měsíčkové vazelíny, které se hned řadí mezi naše nejprodávanější výrobky. Dalším výrobkem na pomezí kosmetiky a lékárenských výrobků je Konopné psí sádlo, které je výborné na masáž hrudníku při nachlazení. Začínáme se pravidelně účastnit kosmetických veletrhů v Praze Letňanech a Holešovicích

.

2013

Zahajujeme výrobu pleťových krémů, z počátku Vanilkový a Čokoládový krém s konopím, poté po velké poptávce rozšiřujeme o Granátové jablíčko a tradiční Mandlový krém. Do stejného designu navrhujeme i řadu tělových mlék s vylepšenou recepturou a do nového obalu

.

2014

Dosahujeme obrovského úspěchu v anketě 4000 spotřebitelů o nejlepší novinku roku 2014, kdy s pleťovými krémy vyhráváme kategorii péče o pleť. Dále zahajujeme výrobu šesti druhů masážních olejů, kterými nově začínáme více oslovovat lázně, maséry a kosmetičky.

2015

Na trh přicházíme s unikátem, který nikdo jiný nemá. Jedná se o Slivovicové mazání, tj. to nejlepší z Koňských balzámů doplněné o pravou Valašskou slivovici pro masáž svalů, zad, kloubů a jiných neduhů. O spojení tradičního „valašského penicilinu“ a kaštanu s kostivalem je veliký zájem. Dále jako jediní na trhu vyrábíme kabelkové balení Čistícího gelu na ruce antibakteriálního s přísadou našeho oblíbeného konopného oleje. V současné době máme konopný olej ve více než polovině našeho sortimentu.

2016

Svoji už dost širokou řadu šamponů rozšiřujeme o Kofeinový šampon s kopřivou a lopuchem na podporu růstu vlasů. Výrobek se rázem stává naším nejprodávanějším šamponem a trhá rekordy. Další rok soupeří už se Slivovicovým mazáním o první místo.

2018

Pořád se snažíme vylepšovat naše výrobky a tak investujeme do nákupu nového stroje na plnění tub. A protože se chceme odlišit od ostatních výrobců, tak si necháváme udělat zakulacený tvar svaru na vršku tubiček. Hned začínáme tímto strojem plnit předělanou řadu krémů 120 ml a Koňských balzámů 200 ml.

2018 - 2019

Dokončili jsme nástavbu skladové haly. Přestěhovali jsme výrobu do krásných a čistých prostor a můžeme naši kosmetiku vyrábět ještě lépe a rychleji. Máme z toho radost, protože výroba je daleko větší, přehlednější a tím i lépe kontrolovatelná kvalita. Prostě se snažíme pro spotřebitele dělat maximum k jejich spokojenosti.

2019

Přicházíme s novým druhem šamponu – Slivovicovým a úplně novou řadou Wellnnes lázní. Koncem roku uvádíme na trh Hadí mazání s konopím, které působí výborně na svalové napětí a bolavé záda, svaly a klouby. „Had“ se hned zařazuje po bok Slivovicového mazání a mezi našim koňskými balzámy patří k naprosté špičce.

2020

Přichází doba „koronavirová“ a my jsme připraveni, protože už několik let vyrábíme Čisticí gel na ruce antibakteriální. V hektických dvou měsících březnu a dubnu zvyšujeme výrobu z 5000 ks/rok postupnými úpravami technologie na 5000 ks/den. S odstupem měsíců působí až neuvěřitelně komicky problémy se sháněním lihu, obalů a obrovským zájmem o tento druh výrobků. V roce 2020 se nám podařilo na trh uvést úplně novou řadu Pleťových mlék 400 ml s pumpičkou a Pleťových krémů 150 ml.

3K, s. r. o., Trnová 24, 252 06 Davle, Tel.: 608 075 010, info@herbavera.cz